Jak co nejlépe využít vestavěnou skříň? 

Vestavěné skříně jsou skvělým řešením do malých interiérů, kde se bojuje o každý centimetr místa. Otevírají se za pomocí úchytky, které může být i zadlabaná a nijak tak nevyčnívat do prostoru. Aby ale skutečně šetřila místem (a vaším časem), je nutné její vnitřek správně uspořádat. 

Ještě před nákupem skříně si ujasněte, jak a na co ji vlastně hodláte používat. Bude sloužit výhradně na oblečení, nebo v ní chcete skladovat i sportovní potřeby, prostředky na úklid či sezónní vybavení? Budete oblečení pouze skládat, nebo potřebujete alespoň jeho část rozvěsit na ramínka? A jak velkou skříň si do svého bytu můžete dovolit? Dále také zvažte, zda se vám místo šatní skříně nebude hodit spíš šatní systém. 

Jak skříň uspořádat? 

Když už máte vestavěnou skříň vybranou a v ideálním případě smontovanou na cílovém místě, je načase začít do ní rovnat věci. Hlavní zásadou je mít ty nejpoužívanější věci co nejvíc na očích a ihned po ruce, tedy v oblasti mezi výškou očí a pasem. Nebudete se tak v ranním stresu muset věcmi přehrabovat. 

Méně používané a sezónní oblečení umístěte do krabic a uložte je do vrchních polic, kde nebudou překážet. Pozor, pletené svetry a těžké úplety nevěšte na ramínka, mohly by se vytahat. Spodní část skříně by zase měla sloužit k uskladnění (očištěné) obuvi, případně spodního prádla nebo ponožek. Mělké zásuvky se hodí k ukládání kravat, hodinek nebo manžetových knoflíčků. 

Nejdřív oblečení, pak to ostatní 

Až pak do skříně začněte skládat i ostatní předměty, které s oblečením nesouvisí. Vyvarujte se ale věcí, jako je vysavač či prachovka. Jsou plné bakterií, mikroorganismů a prachu, což s čistým oblečením netvoří zrovna ideální kombinaci. 

Do vestavěné skříně nakonec nainstalujte vnitřní osvětlení. Mohou to být například nalepené LED pásky, které se budou zapínat mechanicky či automaticky. Budou se hodit během rozespalých rán i v pozdních večerních hodinách.