Do každé kanceláře patří ideální židle, která předejde bolestem za krkem či bolestem zad, kloubů a jiných částí těla. Pokud máte sedavé zaměstnání, pokud u počítače nebo u pracovního stolu sedíte déle jak osm hodin, na zdravé sezení nesmíte zapomínat, jinak se bude vaše tělo ozývat stále bolestivějším způsobem. Vhodná židle je základem zdravého sezení, jenže jak by měla vypadat?
Na trhu je dnes obrovské množství kancelářských židlí a je opravdu těžké si vybrat jednu, která by byla tou pravou. Prozraďme si proto informace týkající se výběru židle. Co všechno hraje roli při výběru židle? Na co klást důraz?
Jakým materiálem je židle potažena?
Jistou roli hraje například to, jakým materiálem je židle potažena. Je potažena síťovinou nebo je očalouněna? Pokud je potažena síťovinou, budete rádi za její prodyšnost. Síťovinu ocení hlavně lidé nadměrně se potící. Co se týče čalounění, výhodou je například izolační schopnost. Pokud je vaše kancelář spíše chladnějším místem, doporučujeme sáhnout po čalouněné židli.
Jaká má židle kolečka?
I když se mohou kolečka jevit jako banální součást kancelářské židle, jsou její nedílnou součástí, proto i je kontrolujte při výběru. Zatímco tvrdá kolečka jsou určená pro měkké povrchy, jako je koberec, měkká kolečka jsou zase určená pro tvrdé povrchy, jako je dlažba nebo plovoucí podlaha.
Kolik vážíte?
Málokdo si to uvědomuje, ale kancelářské židle mají určitou nosnost, respektive každá kancelářská židle má zcela jinou nosnost. Obvykle se nosnost pohybuje v rozmezí od sedmdesáti do 180 kilogramů.
Co židle nesmí postrádat?
Pokud si vybíráte kancelářskou židli, nabízí se otázka, co všechno nesmí židle postrádat. Nedílnou součástí kvalitní kancelářské židle je bezesporu pohodlný sedák, který má nastavitelnou výšku sezení. Židle také musí mít bezpečnou základnu, také nastavitelné podpěrky a opěrku hlavy. Anatomické opěradlo by měla být nastavitelné v obou směrech, bederní podpora je důležitá hlavně pro spodní část zad.