V současné době jsme si zvykli na to, že se všude neustále zdražuje, což je samozřejmě špatně. Na základě tohoto zdražování nám na druhou stranu přidávají v zaměstnání, ale v konečném důsledku se stále jedná o tu samou situaci, v níž se aktuálně nacházíme, jenom se jedná o trochu větší peníze v obou oblastech. Aktuálně se nám zdražují hlavně potraviny. Kupodivu se nám už několik měsíců zlevňují pohonné hmoty, u nichž jsme byli zvyklí na to, že se stále jenom zdražují. Takový zvrat by mohl nastat i v případě potravin.
Nicméně abychom však zůstali zlevňování pohonných hmot – nejdříve se jednalo hotové koruny, které šly dolů rychlostí blesku. Dnes se však bohužel musíme spokojit jenom s haléři, které ze zlevněných částek putují stále níž a níž. I přesto jsou i haléře dobré a i díky haléřům se projeví trochu nižší cena za benzin, než jsme byli zvyklí.
O kolik jdou ceny dolů?
Jak již bylo zmíněno, nejdříve jsme byli spokojeni s neustálým zlevňováním benzinu a nafty, které se ukazovalo v řádech korun. Nyní je tomu ale úplně jinak – už se bohužel snižují ceny jenom o haléře. Cena benzinu ale konečně překonala hranici a aktuálně koupíme jeden litr této pohonné hmoty za dvacet devět korun a padesát haléřů. Co se týče nafty, ta je ještě levnější – nyní ji natankujete za dvacet osm korun a čtyřicet haléřů, tedy rozdíl je zhruba ta koruna. Rozdíl mezi dubnovým zlevňováním a současnou cenou je ale už skoro tři koruny.
Nejdráž natankují řidiči motorových vozidel stále v našem hlavním městě, tedy v Praze. Benzin se zde pohybuje nad třiceti korunami za litr a i naftu natankujete skoro za třicet korun. Dále je velmi draho v oblasti pohonných hmot také v Jihomoravském kraji. Tam se ceny pohybují zhruba ve stejné cenové relaci jako v našem hlavním městě. Nejlevněji je naopak v Královéhradeckém kraji, kde benzin natankujete za rovných devětadvacet korun za litr a naftu koupíte za necelých osmadvacet korun.